Motorlu taşıt araçlarının kaporta, iç döşeme, ön cam ve plastik aksamlarında oluşan ve belli ölçüsel limitler içinde kalan küçük ölçekli hasarların, sadece hasarlı bölgenin hızlı ve özel onarım teknikleri ile giderilmesini amaçlayan onarım işlemleri "Mini Onarım" olarak adlandırılmaktadır.

     Küçük hasarlar büyük sıkıntılar doğurur. Tam-İs Otomotiv oto kaporta, boya ve servis hizmeti ile aracınızdaki küçük hasarlar, servis merkezinde özenle onarılıyor. Böylece aracınızın başına gelebilecek küçük hasarlar, büyük sıkıntılar doğurmadan en iyi işçilikle, en hızlı şekilde gideriliyor.

     Dış darbeler sonucu araç metal yüzeyi üzerinde meydana gelen 5 cm çapına kadar kaporta göçüklerinin özel aletlerle aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniği hasar onarım merkezimizde uygulanmaktadır.

     Dış darbeler sonucu araç metal yüzeyi üzerinde meydana gelen 5 cm çapına kadar kaporta göçüklerinin özel aletlerle aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniği hasar onarım merkezimizde uygulanmaktadır. Bu teknik sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır, dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 arasındadır. Arkasına hiç bir şekilde ulaşılamayan bazı bölgelerdeki küçük ölçekli göçükler "Yapıştırmalı Göçük Çektirme Seti" ile düzeltilirler..Boyasız kaporta göçük düzeltme şu durumlarda çok etkilidir :

  1.    5 cm'den daha küçük göçüklerde, bazı durumlarda 20-25 cm büyüklüğündeki göçükler de düzeltilebilirler,
  2.    Genellikle, 1995 modelden daha yeni araçlarda,
  3.    Göçük bölgesindeki boyanın kırılmamış ve çatlamamış olması durumunda,
  4.    Göçük panel kalıp çizgisi üzerinde değilse,
  5.    Panel daha önceden macunlanıp boyanmamış ise.


Bazı avantajları ise şunlardır :

  1.       Boya ve dolgu macunu gerektirmez,
  2.       Geleneksel onarım yöntemlerine göre çok daha ekonomiktir,
  3.       Onarım, servis merkezinde aynı gün içinde gerçekleştirilir,
  4.       Panelin düzeltilerek boyanması durumunda, boya renginin tutmaması olasılığı gibi bir risk söz konusu değildir.